Zabawki są zbędne?

with Brak komentarzy

Mikołajki to jedna z okazji, aby obdarować kogoś prezentem. Niekoniecznie tylko dzieci… Jak to u mnie się odbywa?

gift-687263__340

Wyczekiwany czas. Nie znam nikogo, kto nie lubi prezentów. Tych mających jakąś okazję i tych bez okazji. Lubimy obdarowywać i lubimy dostawać. Taka prawda.

Dlaczego lubię dawać prezenty?

Szukając prezentu dla danej osoby – myślimy o niej. W moim przypadku na pierwszym miejscu, chyba już na zawsze, będą dzieci. Obecnie dla młodego dosyć długo szukałam prezentu. Po prostu nie były dostępne rzeczy, które chciał. W czasie każdej reklamy Lego Duplo dostawał amoku i paluchem pokazywał co teraz jest w jego centrum zainteresowania. Oczywiście na pierwszym miejscu jest wóz strażacki i koparka. Jestem bardzo okropna i po wielkich poszukiwaniach znalazłam wymarzone zestawy.

Jednak na mikołajki dostanie zestaw samochodzików. Dlaczego? Mikołajki to taki przedsmak przed Wigilią. Prezent powinien być symboliczny ( według mnie).

Za każdym razem chcę zobaczyć jak się cieszy z każdego, nawet najmniejszego, prezentu. Ten uśmiech, ta energia jest niesamowita. Rozgrzewa nas wewnątrz. Uskrzydla i nastraja pozytywnie. Pewnie cieszyłby się równie mocno z czekoladki albo ( to wyjątkowo u mojego dziecka ) z kiści bananów ( uwielbia! ).

Dlatego dajemy prezenty dzieciom. Dorośli niestety gdzieś stracili tą entuzjastyczną radość z małej pierdołki, która świadczy o tym, że jesteśmy dla kogoś na tyle ważni, aby poświęcić nam czas.

Ja, szukając prezentu dla dorosłej osoby, lubię trochę poszperać i podpytać. Chcę widzieć w oczach osoby obdarowanej zaskoczenie, ale i niekłamany zachwyt świadczący o tym, że trafiłam z drobiazgiem.

Chciałabym, aby ludzie bardziej skupiali się na obdarowywaniu. Wtedy otrzymanie prezentu jest sto razy lepsze. Pamięć o innych to również prezent. Prezent nie musi Cie kosztować ciężkich pieniędzy. Zawsze możesz zrobić coś własnego… Chodzi tu bardziej o pamięć i poświęcony czas niż wartość finansową przedmiotu.

Dlatego tak cieszy mnie radocha młodego z na przykład owoców lub ( Uwaga! ) rysunku stworzonego specjalnie dla niego.

A czy Ty obdarowałeś swoich najbliższych jakimś niesamowitym prezentem? Pamiętajcie – nawet poświęcenie czasu, cały dzień spędzony z rodziną ( “Z” ale nie “OBOK” ) również jest prezentem. Choć powinien być normą. 🙁

Czasem wystarczy po prostu BYĆ.

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin