Jak radzić sobie z kryzysem?

with Brak komentarzy

Kryzysy mają to do siebie, że dopadają nas kiedy najmniej się tego spodziewamy. Zawsze zwiastują zmiany na które niekoniecznie byłyśmy przygotowane.

Z drugiej strony są nam potrzebne w życiu. To dzięki nim nabywamy doświadczenia i nie stajemy się bezradne w obliczu nieoczekiwanych zawirowań losu.

Kryzys – trudna sprawa.

Czym jest kryzys jako taki? Czasem używamy tego słowa nad wyraz i mieszamy pojęcia. Czym w takim razie jest kryzys? 

Oznacza, w sensie ogólnym, wybór, decydowanie, zmaganie się, walkę, w której konieczne jest działanie pod presją czasu. Kryzys związany jest z takimi cechami jak nagłość, urazowość, negatywne przeżycia, nieoczekiwanie zdarzenia.

Na dobrą sprawę, jak się zastanowić, kryzys jest obecny ciągle w naszym życiu. W zależności intensywności i obszaru jaki obejmuje kryzys – możemy go nawet nie zauważać lub nazywać “chwilowymi problemami”.

Po co nam kryzys?

Pozwala nam przewartościować własne działania, dokonać zmian, które potrzebujemy.

Czasem tkwimy w jakieś sytuacji już tak długo, że nie zauważamy jak niekorzystna jest ona dla nas. Każdy kryzys wymaga od nas działania. Pozostawiony samemu sobie powoduje pogorszenie naszego dobrostanu.

Dzięki kryzysom, jesteśmy w stanie zmienić swoje postępowanie, przekonania, pokonać lęki i zmierzyć się z sytuacjami, które nie są dla nas dobre.

Pokonani przez kryzys?

czasem zapominamy, że wszystko zaczyna się w naszej głowie. nasze myśli wpływają na to jak się czujemy, jakie mamy nastawienie do otaczającego nas świata.

To, jak reagujemy na kolejne kryzysy, powoduje jakimi ludźmi się stajemy. Czasem trudno znaleźć w sobie siłę, aby przeciwstawić się siłom, które nas pogrążają.
Będąc tego świadome, możemy szukać pomocy u innych.

Proszenie o pomoc nie jest oznaką słabości, lecz mądrości.

Każdy kryzys to pula doświadczeń. Dowiadujemy się jak działamy pod presją, jak reagujemy, czy wyciągamy wnioski z poprzednich zdarzeń? Co nas cechuje w obliczu trudnej sytuacji? Dajemy się pogrążyć mrocznym myślą, pozwalamy zawładnąć się pesymizmem i bezradnością?

A może wręcz przeciwnie? Z podniesioną głową przyjmujemy w sobie wszystko i … działamy.

Ostatnio dopadł mnie dosyć konkretny kryzys – w obszarze prywatnym i zawodowym. Chcesz się dowiedzieć jak sobie z nim poradziłam? Jak tylko ukończę ebook wyślę go do Ciebie.
Zapisz się na listę e-mail. Poznasz jedną z metod radzenia sobie z kryzysem. Moją metodę😉.


Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin