Programming

with Brak komentarzy

Kurs dobiegł końca, a ja nie czuję się pewniej niż przed jego rozpoczęciem. Jeszcze daleka droga przede mną.

Mam wrażenie, że co najmniej liznęłam raptem ociupinkę kilka technologii, o których nie miałam zielonego pojęcia.

Ale od początku. Pierwszym językiem programowania, który próbowałam poznać, to była Java. Z kursem JavaStart chciałam się nauczyć jednego z najpopularniejszych języków. I … okazało się to falstartem. Dlaczego? Miałam złe podejście. Haha! Uczyłam się tak, jak tłuką nam w głowy szkoły. Niestety jest to najgorszy z możliwych sposobów. Wykupiłam kurs, który ma masę teorii i naprawdę malutko praktyki. Dorzuciłam do tego jeszcze książkę czytaną do poduszki – o tę ( “Java.Podstawy” Horstmann Cay S.). Książkę polecam, ale jako ugruntowanie i uporządkowanie zdobytej wiedzy. Samo czytanie nic nie pomoże – trzeba masy praktyki, aby w miarę sprawnie orientować się co i jak. Choć samo poznawanie nowych rzeczy mnie cieszyło, to jednak brakował więcej wyzwań praktycznych.
Java to język back-endu. Nie jest prosty, wymaga jednak trochę logicznego, analitycznego myślenia. Choć nic nie jest przesądzone, bo według mnie – wszystkiego można się nauczyć. Jedynie trzeba mieć chęci.

Trochę zniechęcona zaczęłam poszukiwać innych form nauki. Szperając w internetach, znalazłam bootcampy Kodilli – o tu. Znalazłam się tam za sprawą Javy, ale przeraziła mnie cena. Myślałam, myślałam i wymyśliłam sobie, aby spróbować coś krótszego i najtańszego. Front-end kusił JavąScript. Takim to sposobem zaczęłam bawić się w budowanie stron www. I co się okazało? Że nie wszystko jest takie proste i oczywiste. Nad niektórymi zadaniami musiałam dłużej posiedzieć; nad niektórymi wypominałam sobie, że jestem na to za głupia(!). Jedno jest pewne – spędziłam zbyt mało czasu nad zadaniami. Zdecydowanie za mało.
Całe szczęście Kodilla przewidziała to. Haha! Dała dodatkowe 60 dni darmowego dostępu po zakończeniu bootcampu – mogę jeszcze raz przerobić wszystkie zadania. I pogłębić wiedzę.
Ten kurs już się skończył. Na razie, nie stać mnie na kolejne tego typu kursy, bo nie jest to tani sport (niestety). Będę rozwijać wszystkie zasygnalizowane technologie na kursie. Ale na pewno będę szukać darmowe wersje bądź za niewielkie pieniądze. Już mam kilka wyszukanych kursów na YT oraz stron …
Bardzo dobrym źródłem wiedzy jest grupa wsparcia na Fb – Programuj Dziewczyno! – o tu. To grupa zamknięta, ale można bardzo dużo wynieść z niej informacji. Dodatkowo są dwa blogi, które poczytuję – Wake up and Code (strona na Fb) oraz NetteCode (strona na Fb). I jeszcze kilka by się znalazło…

Podsumowując…hmmm… jeszcze daleka droga przede mną, abym poczuła się pewnie i zaczęła szukać zajęcia w tej tematyce. Plan na ten rok?  Będę się uczyć! Haha! 😉 Niestety z moim przyjacielem Hashi – nie będzie to łatwe. Lubi mi namieszać w głowie i usuwa mi z pamięci nawet pojedyncze wyrazy.

Samodyscyplina tu się przyda na pewno.

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin