Wybieraj

with Brak komentarzy

Dziś nie będzie o walentynkach. O okazywaniu sobie uczucia trzeba pamiętać cały rok, a nie jednego dnia w roku. Nie o tym będę pisała, bo pewnie tysiąc innych blogerów, vlogerów itp. będzie wstawiało ckliwe posty i filmiki…

A o czym dziś? O niezdecydowaniu i trudnej sztuce wybierania bez wyrzutów sumienia.

Siadając dzisiaj do pisania, nie miałam jeszcze konkretnego tematu. A może inaczej – miałam kilka, z których trzeba było wybrać jeden. Nie jest to proste, oj nie.

W życiu na każdym kroku wybieramy i decydujemy. Zwykłe zakupy to ciąg decyzji, nawet jeśli tego tak nie odczuwasz. Jedne wybory są intuicyjne, a nad innymi musisz przysiąść i podumać.

Z tych prostych wyborów nie musisz się nikomu tłumaczyć.
“Dlaczego kupiłaś krowie mleko zamiast roślinnego?” To niby nikogo nie powinno interesować, lecz czasem znajdzie się grono osób zainteresowanych, jakie mleko spożywasz. Wtedy na jakiekolwiek komentarze najlepiej nie odpowiadać, bo niby dlaczego?! Z takimi decyzjami przechodzimy do porządku dziennego.

A co jeśli chodzi o wybory, które pociągają za sobą znamienne skutki ich podjęcia? A co jeśli podjęliśmy decyzję o zmianie pracy, ale okazało się, że nowa wcale nie jest lepsza od starej? No cóż, jeśli dotyka to tylko nas, to po prostu musimy z tym żyć i szukać innej, kolejnej pracy, która nas uszczęśliwi.

Najgorzej, gdy skutki decyzji dotykają naszych najbliższych. Tak, wtedy czujemy wyrzuty sumienia i chcemy zaradzić dalszym “szkodom”. Roztrząsamy decyzję i wypominamy sobie, że nie powinniśmy tak postąpić tylko inaczej.

Nie świadomie zdecydowałam, że każde skutki decyzji dla nas i otoczenia są niekorzystne. Dlaczego? Bo pewnie setki razy się słyszy tylko o tych negatywnych skutkach. O błędnych decyzjach. Ale są też te dobre decyzje, które zmieniają nasze życie. Na przykład wybór studiów czy ślub.

A teraz co wybieram? Wybieram trochę krótszy post, aby pójść po starszaka do przedszkola i rezygnując ze sprzątania (a co!), będziemy się bawić klockami i autkami całe popołudnie. To mój wybór. Wybieramy to, co dla nas jest w danym momencie bardziej istotne. Ja przede wszystkim jestem mamą i chcę spędzać z dzieciakami jak najwięcej czasu.

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin