Perfekcyjny ideał

with Brak komentarzy

Nieskazitelna fasada nie istnieje jedynie w architekturze. Setki razy widziałam ją u ludzi. Kłopot z tym że często zapominają utrzymać ją dostatecznie długo. Tak, aby nikt się nie zorientował, że coś jednak zgrzyta w całości obrazu.

 

window-1374595__180

Ostatnio często dowiaduję się, co ludzie ukrywają za nieskazitelną fasadą idealnego życia. Niechcący. Całkowicie przez przypadek. Coś komuś umknęło, wymsknęło się przez niedopatrzenie.

Zabawne jest to, że pewnie ktoś inny wyciągnąłby to na światło dzienne i wyśmiał na forum. Ja tylko daję znać, że widzę. To wystarczy, aby te osoby spuściły trochę z tonu. Nie zależy mi, aby kogoś pognębić. Raczej zależałoby mi na wskazaniu tej osobie, że świat nie potrzebuje fałszywych wizerunków, wypucowanych i wyglancowanych na błysk życia matek-polek.

Dlatego na tutaj tyle czytacie o moich dużych i małych dołkach psychicznych, wyrzutach sumienia… , ale też o moim szczęściu i szeroko zakrojonych planach (;-)).

Wystarczy, że ktoś napisze mi wiadomość, że widzi we mnie potencjał, a ja? Pół dnia latam na skrzydłach, bo wiem, że jednak coś mi daje ta “pisanina w internetach”. Nie stawiam fałszywego obrazka mojego życia. Piszę, jak jest.

Coraz częściej mam odwagę – dzięki takim słowom otuchy – planować poznanie coś całkowicie nowego i nieznanego. Kto wie, może kiedyś założę własną firmę i dam radę!? Chciałabym być wtedy otoczona ludźmi, którzy nie skrywają się za swoimi maskami. Wyidealizowanymi pokazami nierzeczywistych tworów wirtualnego życia.

Dzień za dniem się wlecze. Nic nie poradzimy na sytuacje, na które mamy nikły wpływ. Dlatego trzeba próbować nowych rzeczy. Aby chociaż wiedzieć, na co stawiać, a na co raczej nie. Grunt to dobra wiedza o samym sobie. Jeśli wiemy w którym kierunku się poruszać to wtedy nie trzeba marnować sił na nieistotne rzeczy.

Ciągle próbować nowego i sprawdzać się czy dajemy radę. Zamiana jest dobra. Trzeba tylko w nią uwierzyć.

Obecnie próbuję się sprawić jako copywriter. Nic nadzwyczajnego ani skomplikowanego. Po prostu  kolejna próba.

Potraficie napisać dziesięć tekstów na temat oświetlenia LED? Ja chyba nie, ale spróbuję.

Miłego tygodnia.

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin