Nad morze…

with Brak komentarzy

Wakacje się zaczynają i jak co roku jest dylemat. Gdzie i za ile jechać. W tym roku mam odrobinę łatwiej, bo wiemy gdzie jechać.

Jak tam Twoje przygotowania do wakacyjnego wyjazdu?

Lokum

To zawsze był problem u nas. Gdzie jechać? Znowu morze? Znowu tyle godzin w pociągu?

Szczerze, tylko nad morzem chłopcy mogą się wyszaleć w największej piaskownicy i kałuży. 😜 A miejscówka to ponownie Kołobrzeg. Miasto nie za duże i nie za małe. Można dojechać pociągiem i równie dobrze można poruszać się po nim na piechotę.

W tym roku jestem “hardcorem” ( 😲 ) i nie bierzemy ze sobą wózka. W ten sposób nasz dwulatek będzie musiał używać swoich nóżek. Choć podejrzewam ciągłe próby dostania się w ramiona któregoś z rodziców.

Zarezerwowałam już apartament. Tak jak w zeszłym roku. Bardzo nam to spasowało. Wnęka kuchenna pozwala wiele zaoszczędzić. Przynajmniej nie będziemy przez tydzień stołować się po restauracjach. A z dzieciakami to raczej nic przyjemnego. Przynajmniej dla mnie, bo bardziej przejmuję się tym, aby oni innym nie przeszkadzali niż spokojnym zjedzeniem obiadu.

Ale nie oszukuję się, że obejdzie się bez logów, gofrów i innych przekąsek, które atakują z każdej strony w każdej wakacyjnej miejscowości.

Podróż

Jak zwykle wybieramy podróż pociągiem. Mam nadzieję, że tegoroczna będzie dużo szczęśliwsza niż ostatnio. A nauczona doświadczeniem na pewno zaopatrzymy się w dodatkowy prowiant i wodę.

Będziemy w podróży praktycznie cały dzień. Z opcji nam dostępnych, mamy przedział rodzinny w Intercity. Kto nie podróżował z dziećmi ten nie wie, jaka to wygoda.

Bilety można rezerwować miesiąc przed wyjazdem. Często zdarzają się wtedy rabaciki ( 👌 ).

Będziemy się tłuc 11 godzin, ale mam nadzieję, że w miarę przyjemnych warunkach. Jedynie, o czym trzeba pamiętać to rozrywki dla chłopców.

Plażowanie

Kto jeszcze będzie spędzał wakacje na plaży? Cieszę się na ten czas. Tym bardziej że właściwie wszystko już mamy opłacone. Trzeba się tylko spakować i przejechać prawie całą Polskę….

Tydzień spędzania czasu tylko i wyłącznie na plaży. Nie przejmowanie się niczym poza dylematem co na obiad i co robimy wieczorem… Późne wstawanie i wylegiwanie się w piachu…

Na pierwszy rzut oka to nuda. Tak będzie z pewnością wyglądać pierwszy dzień. A kolejne to będzie wariacja na temat: spacery i plażowanie. Za każdym razem tak jest 😜.

A Ty wybierasz morze czy góry w tym roku. Rodzinnie czy wręcz przeciwnie?

Złapanie oddechu jest bardzo ważne, nawet jeśli “siedzi się z dziećmi w domu”. Właściwa regeneracja pozwala rozwinąć się nowym pomysłom. Bez tego ani rusz….

Miłego odpoczywania.

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin