Łóżko

with Brak komentarzy

Za oknem ponuro i szaro. Gdzie ta wiosna. Humor chyba nikomu nie dopisuje…

Większość z nas, gdyby tylko mogła, nie wychylałaby nosa z domu, a co dopiero spod kołdry.

Końcówka ciąży bardzo daje mi się we znaki. Większość czasu poleguję, a moim “centrum dowodzenia” to łóżko. Na którym oczywiście pojawia się również energiczny czterolatek. Samochodziki czy też klocki Lego wbijające się w plecy to nic nadzwyczajnego. Wszystko kręci się wokół łóżka. A Wy macie takie strategiczne miejsce w domu?

Gdy byłam młodsza, w domu rodziców, łóżko też było ważnym miejscem. To było jedyne MOJE miejsce. Tam spałam, czytałam, uczyłam się… Tak już zostało, choć już zmieniały się realia.

Wczoraj skończyliśmy 35 tydzień ciąży. Jeszcze dwa i maluszek będzie donoszony. Już mi ciężko, zaczynam cierpieć na bezsenność, bo ciężko się oddycha, bo mały fika w brzuchu, bo zaczynam przypominać sobie ból po cesarce. Eh! Wszystko na raz. Już wiem na pewno, że jeśli nic wcześniej się nie wydarzy, będę rodzić 24 maja. Dwa dni przed dniem matki. Jeszcze miesiąc.

Jutro mamy jeszcze wizytę w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Młody ciągle diagnozowany. I nadal nic konkretnego nie wiemy. Choć muszę przyznać, że chyba trochę się rozkręcił z mową. I chyba zauważa, że brak porozumienia z innymi dziećmi może mu utrudnić zabawę z nimi. Był bardzo smutny, gdy tego doświadczył. Starałam się mu wytłumaczyć, że po prostu dzieci go nie rozumieją i to dlatego. Tylko dlatego.
Nie chcę, aby czuł się odtrącany, ale nic na to nie poradzimy. Teraz przynajmniej ciut chętniej ćwiczy ze mną słówka i sylaby. Rozumie, że to mu pomoże.
Ostatnio nawet czytał (wow!) mi książeczkę. Połowę nie rozumiałam, ale to nieważne. Ten entuzjazm, aby próbować i ćwiczyć… to cieszy.

Wychowuje się kolejny czytelnik w domu 🙂 Oczywiście czyta w łóżku.

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin