Przestrzeń życiowa.

with Brak komentarzy

Wiecie, że minimalna przestrzeń mieszkalna, poniżej, której określa się patologię ( według badań socjologicznych ) to 8 m² na członka rodziny. Jeśli jest mniej – mamy tendencję do wszczynania kłótni.

thunderstorm-1802221_640

Jest to związane z naszą zwierzęcą naturą i obroną własnego terytorium.

Dlaczego o tym piszę?

Każdy potrzebuje kawałek swojej przestrzeni.

Od kiedy zaszłam w ciążę, zastanawiam się, jak pomieścimy się w czwórkę w naszym mieszkaniu. Nie jest jeszcze bardzo źle. Mieszkanie ma niecałe 50 m², więc naprawdę jest sporo miejsca. Niestety pomału przytłaczają nas rzeczy.

W takich chwilach przypomina mi się moje dzieciństwo spędzone “na kupie”. Brak jakiejkolwiek prywatności. Postanowiłam sobie, że nie skarzę na to moje dzieci. I … chyba na razie w tej sprawie poległam.

Wiem, że puki dzieciaki są małe, można to jeszcze jakoś zorganizować i pogodzić. Lecz czas płynie i dzieci będą dorastać i będą chciały mieć własny kąt.

Jakiś pomysł? Na razie żadnego prócz gruntownego przemeblowania. Lub zamiana mieszkania na większe.

Marzy mi się miejsce, gdzie mogłabym odetchnąć pełną piersią. Gdzie nie byłoby natłoku rzeczy, emocji, ścian.

Moja przyjaciółka wraz z mężem wybudowała dom. Zakochałam się w nim od razu. Ta przestrzeń… Chciałabym tego kiedyś doczekać. Tej nieograniczonej niczym przestrzeni. Tej fizycznej i mentalnej.

Brak ograniczeń.

Możliwość zatopienia się we własnych myślach samotnie. Bez cichej obecności kogoś jeszcze.

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin