I po strachu

with Brak komentarzy

Obawiałam się tego dnia. Naprawdę przed każdym słowem lekarza powtarzałam sobie: “oby było dobrze”.

baby-1681189__340

I jest dobrze.

Byłam na badaniach prenatalnych. Wszystko jak najbardziej w normie. Poza krwiakiem w macicy (!@!). Z tego, co powiedział położnik albo się wchłonie, albo będę plamić. Ha! Też mi pocieszenie. Może dlatego tak mnie pobolewa podbrzusze? Krwiak to robi.

Maleństwo jest trochę starsze niż z terminu ostatniej miesiączki – to już koniec 13. tygodnia (12 tc+6d ). Serduszko bije, wszystko jest na miejscu, tak jak powinno być, płynu owodniowego jest w normie, więc sobie niemrawo mogła fikać. A! Najważniejsze – prawdopodobnie będzie dziewczynka. Tak na 70%. Nie za bardzo można było zerknąć w wiadome okolice, bo nóżki podkurczone pod pupę. Ale chyba intuicja Pana Męża się sprawdziła. Potwierdzenie dopiero na połówkowym USG.

Takie badanie jest bezpłatne ze skierowaniem. Całe szczęście, bo kosztuje 270 złotych USG, a test PAPP-a 135. Dosyć wydatek jak na początek ciąży. A trzeba doliczyć jeszcze 100 miesięcznie na ginekolożkę.

Jak się czuję? Już spokojniej. Nie powiem, trochę obawiałam się tych badań. Ulżyło mi, kiedy okazało się, że wszystko w jak najlepszym porządku. Jestem opuchnięta i zmęczona, ale spokojna.

Zastanawiałam się, czy bym wróciła do pracy? I szczerze do momentu jak położnik nie wspomniał o krwiaku, nawet brałam to pod uwagę. Ale nie chcę w mojej sytuacji narażać maleństwa na niebezpieczeństwo. Kto wie, co by się mogło przydarzyć?

Tak więc na razie w domku odpoczywam, nadrabiam lekturę i rosnę. Przybyło mi już 1,6 kg, więc chyba nie najtragiczniej.

Pozdrawiam

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin