Zaryzykujesz?

with Brak komentarzy

Ile razy powtarzałaś sobie w myślach, że to nie ma sensu, bo się nie uda…
A bo inni mówią, że “Po co Ci to?”. Czy masz własną drogę? Wiesz, dokąd zmierzasz? Jak patrzysz w to, co przed Tobą?


Zastanów się, czy masz siłę, aby podjąć wyzwanie i żyć tak, jak Ty chcesz. Zaryzykujesz decyzję o zmianie?

 

Masz własną drogę?

 

Odpowiedz sobie na to pytanie. Czy wiesz, dokąd zmierzasz, a dokąd chciałabyś dojść? To dwie różne rzeczy. Nieraz zdarza się tak, że nasze pragnienia są kamuflowane przez oczekiwania innych. Jeśli są jednakowe to OK. Lecz jeśli się różnią to niestety prędzej czy później możesz poczuć bezsens i frustrację. Działaj! Nie ma na co czekać. Tym bardziej teraz. Mamy koniec roku. Masę spraw z pewnością czeka na domknięcie, a jeszcze przed nami “gorący okres”. Nie czekaj, że wszystko to zwali Ci się na głowę. Czas działać.
Jak znaleźć własną drogę? Posłuchaj intuicji. Ona podpowie Ci czy lepiej dla Ciebie jest spełniać się jako bizneswomen, czy też mama. Albo spróbujesz połączyć obie te role? Wszystko stoi przed Tobą, a Ty musisz zdecydować … by ruszyć w którymś kierunku. Nie bądź bierna. Zajmij się sama swoim życiem.

 

Patrzysz w przyszłość.

 

Co czujesz, kiedy wypatrujesz nieznanego? Boisz się? Obawiasz się każdej możliwości, drżysz na myśl o zmianie status quo?
Odetchnij głęboko. Lęk zawsze towarzyszy nowym rzeczą, a jeszcze do tego nieznanym… to już naprawdę napawa lękiem. Jak oswoić ten strach? Wiedzą. Im więcej wiesz o danej rzeczy, tym mniej się jej boisz. Ryzyko wydaje się wtedy odrobinę mniejsze. Nieznane budzi lęk, więc ucz się o nieznanym, aby było jak najbardziej znane. 😉
Patrz w przyszłość z optymizmem i nadzieją. Pamiętaj, że to jakie myśli zaprzątają nam głowy, wpływa, jak postrzegamy siebie i świat wokół. Jeśli będziesz uważała, że coś jest bardzo trudne, to takie (dla Ciebie) się stanie, nawet jeśli to coś obiektywnie proste i logiczne. Ludzie zbyt często zaśmiecają rzeczy czysto praktyczne i logiczne masą niepotrzebnych emocji. Podchodź do wszystkiego pragmatycznie, a zobaczysz, że Twoje nastawienie się zmieni.

 

Zaryzykujesz?

 

To jak? Zaryzykujesz parę zmian? Pokonasz strach i lenistwo? Chyba warto walczyć (choćby sama ze sobą) o lepsze życie. Podejmij ten wysiłek. Zobaczysz, że za jakiś czas będziesz z siebie dumna.

Zrób sobie prezent – zaryzykuj.

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin