Zagubiona

with Brak komentarzy

Dziś nie będzie niczego rozwojowego, nic podnoszącego na duchu… Wręcz przeciwnie.

Moje mentalne zagubienie daje o sobie coraz bardziej znać.

Za dużo czasu na rozmyślanie i przemyśliwanie co się nie udało, co zdarzyło się lub nie … I tak w kółko. Do tego wszystkiego nakłada się jeszcze nie najlepsza moja kondycja psychiczna. Mój wewnętrzny głos powtarza coraz głośniej: “Spieprzyłaś wszystko”.

Najsmutniejsze jest to, że jak spojrzeć z boku to okazuje się wszystko w porządku.

Lata indoktrynacji dają o sobie znowu znać. Przecież ja nie mogę dobrego życia, przecież jestem nieudacznikiem. Odwracam się od wszystkich i partaczę wszystko, za co się biorę, a do tego przecież mam słomiany zapał, nic nie doprowadzam do końca. Przecież nie może mi się cokolwiek udać, a to, co fuksem się udaje to łut szczęścia.

Bardzo długo uczyłam się, aby nie słuchać tych głosów w głowie, które zakorzeniały się w niej od dzieciństwa. Coraz częściej je ignoruję, ale zdarza się dzień taki jak ten, że im ulegam.

Co się stało? Niby nic, ale jednak bardzo dużo. Mam wiele żalu do siebie ( bo przecież to moja wina ), że bardziej nie przypilnowałam młodego z mową. Chodzi do logopedy, ma mieć badanie u laryngologa i neurologa. To ja nie dopatrzyłam, nie zauważyłam na czas, że coś nie gra. Moja wina. ;( Oczywiście.

Czytanie z obrazkowych kart czy pokazywanie i czytanie literek, słów…. to najwyraźniej zbyt mało. To, że co wieczór czytamy książeczki, to również mało. To, że zmuszam go do powtarzania za mną każdego słowa, to również się nie liczy.

Dlaczego?

Bo Adaś nadal mówi w swoim języku plus parę wyrazów i zdań. Moja wina!

Nie ważne, że potrafi liczy do pięciu… pewnie powinien do dziesięciu?!

Ma cztery latka i zawiodłam… ;(

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin