Powrót do programowania(?)

with Brak komentarzy

Programowanie to moja pasja. Choć wielu by powiedziało, że co to za pasja, która jest odstawiana na bok?
To, co chcemy, a to, co nam daje codzienne życie, to dwie czasem całkiem różne sytuacje. Niezależnie od tego, jak bardzo bym chciała spędzać każdą wolną chwilę na programowaniu, to inne projekty i rodzina domagają się ode mnie uwagi.
Kiedy urodził się Starszak, postanowiłam sobie, że nigdy rodzina nie będzie w opozycji do tego, w czym chcę się rozwijać i jak chcę pracować.
To co z tym programowaniem?

podsumowanie 2019 roku

Teraz nastąpi niełatwa część wpisu. Jak to moje programowanie tak naprawdę wyglądało? Warto zajrzeć do kalendarzy i plannerów, bo … najlepiej pamiętamy tylko kluczowe daty i ostatnie miesiące roku😀. Zazwyczaj.

Ile tego programowania było? 🤔

  • Na FreeCodeCamp działałam w kursie JavaScript od lutego do września.
    Dosyć sporadycznie to wyglądało, ale starałam się choć raz w tygodniu przysiąść. Co zabawne w swoich planach na 2019 zapisałam, że będę programować 30 min dziennie 😂.
  • Kurs GIT’a od Macieja Aniserowicza był robiony od stycznia do marca.
  • Wes Bos i jego dwa kursy ( Flex Box oraz Grid-CSS) ogarnęłam w styczniu
  • #5DWCHALLENGE, czyli pięciodniowe wyzwania z uczenia maszynowego, pytona i takie inne 😎 – były dwa razy w zeszłym roku – maj i wrzesień.
  • z Strefy Kursów przechodziłam kurs Boostrapa – od stycznia do marca.
  • w styczniu i listopadzie działałam też z własną stroną na WordPressie – www.danuta-cybulska.pl
  • w lipcu zaliczyłam wyzwanie Eweliny Muc #chciectomuc

Okazuje się, że całkiem sporo tego było, prawda? A ja co pamiętam? Wyzwania z uczenia maszynowego i modyfikacje mojej strony biznesowej. Praktycznie od połowy października nie kodowałam i nie uczyłam się. W pełni skupiłam się na ruszeniu na 100% z moją firmą. Kosztowało mnie wiele siły, czasu i uwagi. Ale rezultat był zadowalający i wielce pouczający.
Z pewnością już nigdy tyle nie wezmę na swoje barki w tak krótkim czasie😊.

plan na 2020 rok

Nowy rok i nowe plany. Jak to widzę?
Jest połowa stycznia i ani razu jeszcze nie usiadłam do kursów, ani nie zakodowałam żadnej strony.

Ale mam plan😂. Jak zawsze.

Z racji tego, że w tym roku nie chcę zbytnio szaleć z firmą, ale zachować status quo, wracam do kodowania. Ale z głową. Nie chcę tak jak rok temu rzucać się na różne kursy, pojawiające się w, tak zwanym między czasie.

Ograniczony wybór to jest strategia, jakiej chcę się trzymać. Co ona oznacza?
Mianowicie:
✅ jeden język programowania (nawet, jeśli będzie mnie korcić, nie wiadomo jak bardzo) trzymam się JavaScript.
✅ograniczone źródło wiedzy. Jak na razie jeszcze nie określiłam, co to będzie. Choć myślę nad FreeCodeCamp, kursie Wesa Bosa i może znajdę kogoś na YouTube (?)
✅ustalony harmonogram. Kiedy nie masz czegoś zapisanego, to nigdy z tym nie rozpoczniesz. Zawsze znajdą się rzeczy ważniejsze i programowanie znów zejdzie na dalszy plan.

Dlatego przygotowałam sobie harmonogram nauki. Raczej już w styczniu nie ruszę z tym, bo do ogarnięcia mam dwie strony klientek i podrasowanie własnej… 😂

Ja od lutego ruszmy z kopyta 🐎 i monitoruję to. Ot, co! Do pobrania są trackery na poszczególne miesiące:

A ty, w czym zamierzasz się rozwijać? Pamiętaj, aby koniecznie monitorować postępy. Wtedy mamy większą motywację do dalszej nauki😉 i wytrwania w postanowieniu.

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin