Plany duże i małe…

with Brak komentarzy

Nowy rok, nowe rozdanie, prawda? Początek roku zawsze nas w ten sposób nastraja.
Moje plany co do tego bloga tworzyły się już od trzech miesięcy. Raczej czekałam na czas do wprowadzenia pewnych nowych zasad, niż wymyślałam wszystko ostatniego dnia grudnia.

W tym roku bardzo dużo się zmienia tak na blogu, jak w moim życiu prywatnym i zawodowym.

plany blogowe

Tych jak zwykle mam najwięcej.🙈. Równolegle prowadzę swoją firmową stronę (Prosty Biznes. Wirtualna Asystentka Code&Copy) oraz blog firmowy. Trochę czasu mi to zabiera, ale przez myśl nawet nie przeszło mi rezygnować z tego miejsca. Zbyt zżyta jestem z atmosferą tego miejsca.

W takim razie co tu będzie się działo? Sporo. Mianowicie swego czasu prosiłam cię o wypełnienia ankiety. Informacje w ten sposób zebrane pozwoliły mi ukierunkować się w rozwoju tego miejsca.

Nie wypełniłaś ankiety, a chciałabyś? Zapraszam. Naciśnij przycisk 😉 ⬇⬇⬇

Większość z was lubi posty lifestyle. Takie te też będą przeważały na blogu. Kolejnymi kategoriami, które lubicie to rozwój, blogowanie oraz książki. Uznanie, choć wąskie zyskały też posty związane z programowaniem.
Ze względu na ilość kategorii, jakie chcę zachować, zdecydowałam się publikować posty dwa razy w tygodniu. Kiedyś już tak było, niestety z powodu braków czasowych ograniczyłam się do posta tygodniowo.

Posty będą się ukazywać we wtorki i czwartki. Czwartek przeznaczam na wpisy lifestyle, a wtorek na pozostałe.
Z pewnością wpisy będą krótsze. Niestety po przekalkulowaniu, nie dałabym rady 😊. Jeden post powstaje ok. 1,5 godziny do 2 godzin, to oznacza maksymalnie 4 godziny w tygodniu na posty, a jeszcze niestety (lub całe szczęście) mam kilka innych spraw do ogarnięcia (m.in. blog firmowy, firmę, własny rozwój itd.). Doby nie rozciągnę, dlatego muszę znaleźć złoty środek: wpisy będą krótsze, mniej czasu muszę na nie przeznaczyć.

Dwa wpisy tygodniowo

Poza tym chcę więcej przygotowywać prezentów i dodatków do wpisów. Myślałam nawet o mini-ebooku z najpopularniejszymi wpisami i innymi ściągami lub infografikami. Lista jest długa i ciągle coś do niej dopisuję😉

plany zawodowe

Jak wspomniałam wyżej, w zeszłym roku nieśmiało zaczęłam swoją przygodę z wirtualną asystą. W tym roku chcę ruszyć z kopyta na ten temat. Co będzie? Wypuszczę mini-kurs o tym, jak postawić własną stronę www i napiszę ebooka. To na początek.
Chcę również mocniej zaakcentować moją specjalizację, którą jest kodowanie oraz copywriting.

Z pewnością zabierze mi to sporo czasu i sił. Ale wierzę, że jak tylko będę pracować nad tym systematycznie, małymi kroczkami, finalnie osiągnę swoje cele biznesowe.

W sensie zawodowym będę się również ciągle rozwijać. Nowych kursów online nie kupuję, ale … jest kilka, które nadal czekają do przejścia. Akcent tu będę kłaść na kodowanie. Tu się widzę i w tym obszarze chcę pomagać innym.
Drugim obszarem, na którym będę pracować to pisanie. Druga gałąź mojej działalności to copywriting i teksty, które są dobre, sprzedają i dają jakąś wartość odbiorcom.

Celem zawodowym jest także nie pracować więcej, ale mądrzej. Stąd moje specjalizacje i ograniczanie zakresu moich usług. Dlaczego? Ponieważ mając zbyt dużo do zaoferowania w ofercie, to nie dajemy sobie możliwość na doskonalenie warsztatu i oferowanie usług na wysokim poziomie.

Pamiętaj, że kiedy robisz dziesiątki rzeczy, to tak naprawdę nic nie robisz bardzo dobrze.

Moim kolejnym celem w moim biznesie jest praca na własnych warunkach. Zazwyczaj pracowałam na etacie, kiedy musiałam się dostosowywać do wymagań około pracowniczych zewnętrznych. Teraz chcę pracować na własnych zasadach. Wiem, że innym nie spodoba się to i z pewności może mi się to odbijać czkawką. Brak pracy w weekendy i wieczory.
Swoje tempo i swoje cele. Nic na siłę. W zeszłym roku troszkę przesadziłam z tą mobilizacją, ale poczułam wiatr w skrzydła … To pozwoliło mi uświadomić sobie, że jednak troszkę inaczej pracuję, w innym tempie i trochę dłużej u mnie kolejne etapy trwają. I to jest OK. Najważniejsze, aby trzymać się własnych zasad.

plany prywatne

W życiu prywatnym również w tym roku nastąpi dużo zmian. Pierwszą z nich jest szkoła Starszaka oraz przedszkole Malucha. 🙈 Duży krok na drodze moich chłopaków. Bardzo się stresuję zwłaszcza szkołą Starszaka. Dlaczego? Bo czeka nas jeszcze diagnoza dotycząca zachowań spektrum Aspergera. Na pewno będę o tym pisać na blogu.

Co jeszcze? Cele pozostają te, które już realizowałam w zeszłym roku.

  • Min. 52 książki na rok. To taki mój standard 😊.Staram się nie kupować papierowych książek, a e- booki ograniczam do 5 szt. na rok 🙊. Choć z pewnością kupie #kursoksiążkę Oli Budzyńskiej o planowaniu. Już 13 stycznia!
  • Dieta. Tak nadal tutaj muszę się pilnować, bo każde jej uchybienie powoduje puchnięciem i innymi dolegliwościami. #hashitobydle Poza tym zauważyłam, że jak tylko pozwoliłam sobie na troszkę więcej, to kilogramy szalały, a nastrój też się pogarszał.
  • Medytacja i joga. To kolejne moje fundamenty dobrostanu. Mam wykupiony abonament w portalyogi i z niego korzystam. Ale również YouTube radę: Gosia Mostowska i Natalia Knopek, to dwie osoby, które słucham i z nimi ćwiczę.
  • Trening ciągle z moją ulubioną Kasią Grządką. Ruch to zdrowie.
  • Nowym celem jest czas spędzony poza siecią🙉. Zamierzam wyłączać się w tygodniu najpóźniej o 20, a w weekend praktycznie ma być cały offline. To duży i niełatwy cel, a ma swoje podłoże w tym, żeby jednak skupić się na codzienności i rodzinie. To oznacza między innymi, że w nowym roku posty na blogi i social media będą powstawać w ciągu dni powszednich, a nie w weekend, jak w zeszłym roku. Nie będzie łatwo, oj nie będzie….

Pamiętaj, że przede wszystkim musisz zadbać o siebie. Bez tego nie zadbasz o innych

Oczywiście wszystko to mam rozpisane w plannerze PSC, a jak! Już wspominałam, że muszę zużyć ich kilka, bo czekają na swoją kolej 😉. Dobry plan nie jest zły i pomaga sprawdzać na bieżąco, ile osiągnęliśmy i ile jeszcze przed nami.


Jeśli chcesz, abym o czymś napisała na blogu lub masz jakieś pytania do mnie, to wypełnij ankietę lub wyślij wiadomość. Na wszystkie pytania odpowiadam. Zawsze.

Szczęśliwego Nowego Roku!🥂 Sukcesów i spełnienia wyznaczonych celów!

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin