Mój plan postów

with Brak komentarzy

Z blogowaniem jest tak, że czasem brak nam pomysłu i / lub motywacji na pisanie kolejnego postu na blog.
W blogowaniu ważne jest utrzymywanie stałego kontaktu z odbiorcami. Robimy to za pomocą wpisów lub newsletterów. Co robić jak nam się … nie chce? 😱

Mam na to sposób. Jak do wszystkiego mam opracowany plan działania na taką okoliczność.

skąd brać pomysły?

Punkt pierwszy. Masz napisać post i … pustka w głowie. Jeśli siedzisz już przed ekranem i dopiero teraz zastanawiasz się nad tematem posta, to jest to zdecydowanie za późno.

Pomysły powinnaś zbierać przy każdej okazji i ZAPISYWAĆ.

Najlepiej mieć jedno miejsce, gdzie zlokalizujecie bazę pomysłów. Najlepiej zapisywać je od razu, jak tylko przyjdą nam do głowy. Czasem warto zastanowić się nad jakimiś cyklami wpisów, wtedy jeden wpis generuje pomysły na kolejne.

Co istotne to trzeba działać, bez tego nic mądrego nie wymyślimy przed pustym ekranem z migającym kursorem.

Jeśli chcesz wiedzieć jak zabrać się do pisania postów, to popełniłam kiedyś wpis na ten temat. Przeczytaj.

jak zaplanować?

Kiedy już mamy pomysły i wiemy, co zawrzeć w poszczególnych wpisach musimy sobie jeszcze zaplanować pracę nad nimi.

Lubię wiedzieć na, kiedy ile wpisów chcę przygotować, jakie dodatki do poszczególnych wpisów chcę dołączyć i jak rozłożyć sobie to w czasie.

Mając plan publikacji wiesz, ile czasu i sił potrzeba na jego realizację. Koniecznie rozpisz to wszystko. Wtedy poczujesz się przygotowana nawet wtedy, gdy koszmarny leń zajrzy pewnego dnia do ciebie.

w czym planuję?

Jak to u mnie wygląda? Używam arkusza Google na moim Dysku Google. Zapisuje tam wszystko automatycznie i wiem, że nic mi nie zginie.

Dodatkowo mogę od razu dołączać grafiki, zdjęcia, załączniki do postów lub linki do informacji, z których chcę korzystać w trakcie pisania.

Poniżej możesz zobaczyć fragment mojego plannera. Tabelka zaznaczona na pomarańczowo to moje mini wpisy, o których pisałam we wcześniejszym poście. O tu.
Aby ogarnąć wpisy dwa razy w tygodniu, muszę opracować procedurę ich pisania. Postanowiłam pisać jeden krótki wpis zazwyczaj techniczno-blogowy oraz dłuższy w tematyce lifestyle’owej.

Jak możesz zauważyć mam rubrykę “data tworzenia”. Nie trzymam się jej sztywno. Obecnie jestem ciut w tyle z pracą nad wpisami przez przerwę świąteczno-noworoczną. Ale zawsze daję sobie na tyle czasu do napisania, aby nigdy nie okazało się, że wpis musi powstać na cito.
Nie lubię pracować w pośpiechu.

szablon plannera

Tutaj załączam czysty szablon do planowania postów. Pobierz go i zapisz na swoim Dysku Google. Oczywiście jest też wersja do druku oraz interaktywna checklista.

Korzystaj na zdrowie. 😊

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin