Niezasłużony

with Brak komentarzy

W dzieciństwie bardzo często słyszałam, że na coś nie zasłużyłam.

Bo, aby coś dostać, to trzeba sobie na to zasłużyć.

Dopiero jak wyszłam spod wpływów innych, okazało się, że zasługuję na wszystko, o czym pomyślę. Jak to się człowiekowi perspektywa zmienia …

woman-731395__180

To takie budujące, a zarazem smutne. Dlaczego? Bo przekonujemy się o tym zazwyczaj przez przypadek i nie zawsze na czas. Lecz lepiej późno niż wcale – jak to mówią.

Na co sobie zasłużyłam tym razem? Hahaha! ;-D Na odpoczynek w rodzinnym gronie. Czekają nas trzy dni wolnego. Jak spędza taki czas statystyczna polska rodzina? Pewnie biegając po supermarketach, a potem zasiądą przed telewizorem.

U nas jest inaczej. Z każdym weekendem opracowuje plan działania. Wiem, wiem, to brzmi, jakbym na wojnę się szykowała. Wolę mieć przemyślane jakieś główne punkty programu.

Niewiele one się zmieniają co weekend, ale są dopasowywane do okoliczności. Raczej, gdy na dworze szaleje ulewa nie wybierzemy się na otwarty basen – choć zasugerowałam Panu Mężowi basen kryty. On na to, że przecież lato itd., więc bez sensu, w budynku, na basen …. no cóż pewnie jak się zrobi chłodniej, to wykupimy karnety na basen i będziemy co sobota się pluskać na krytym. Dlaczego? Bo zasłużyliśmy na to.

Co nas czeka w ten weekend (przedłużony)? Na pewno zakupy spożywcze, które odbębnimy w sobotę. Na pewno jakiś spacerek w parku (może wycieczka rowerowa). Wieczór rodziców. Obiad z teściową. A w poniedziałek? Leżenie do góry brzuchem na kanapie? Ehh! :-/ Chyba nie. Na pewno całego dnia nie spędzimy w domu. Ale może jakaś nieśpieszna zabawa z małym na świeżym powietrzu. Place zabaw mamy blisko. Może kogoś odwiedzimy. Kto to wie?

Pomysły są. Trzeba wybrać, które by nam pasowały. A czy Wy robicie takie luźne plany na czas ZASŁUŻONEGO odpoczynku? Koniecznie przemyślcie, co byście chcieli robić. Jak zaczniecie to robić dopiero w sobotę, to zmarnujecie pół dnia … moglibyście przyjemnie ten czas spędzić na przykład z rodziną czy z wnukami. Zastanówcie się. A jak kogoś chcecie odwiedzić – zadzwońcie do niego i umówcie się wstępnie … To już malutki krok naprzód. Nie pożałujecie.

Na koniec czasu wolnego będziecie mieli poczucie, że nie zmarnowaliście żadnej chwili na bezproduktywne rzeczy. A pamiętajcie, że czas nie stoi w miejscu. Chwile nie powrócą. Lepiej je spędzić z rodziną lub z przyjaciółmi.

Zasłużyłam na wszystko, co mnie spotkało. Na te wszystkie szczęścia i nieszczęścia. Ze wszystkiego można czerpać naukę, a nawet trzeba. Tylko głupcy nie uczą się na swoich błędach. Albo naiwniacy, który myślą, że jak coś powtórzą pięć razy tak samo, to coś się zmieni. Hahaha! 😉

Spędzenia miłego, zasłużonego odpoczynku Wam życzę. Z racji poniedziałkowego święta i zaplanowanego odpoczynku z rodzinką (sami rozumiecie) następny post ukarze się dopiero w środę. Odpoczywajcie!

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin