Czy ciąża zawsze ciąży?

with Brak komentarzy

Każda ciąża jest inna. Setki razy to słyszałam. A teraz sama przekonałam się na własnych plecach i nerwach.

Drugiej ciąży, podobnie jak pierwszej nie planowałam. Wychodziłam z założenia, że jak ma się przydarzyć, to się przydarzy. Najważniejsze mieć odpowiedniego faceta przy boku! Hahaha! To połowa sukcesu.

Czy jestem zawiedziona, że będzie drugi chłopak? O nie! USG połówkowe nie wykryło niczego niepokojącego prócz położenia pośladkowego ( ciężko było małego dobrze pomierzyć ) i to mi wystarcza. Jest zdrowy, rozwija się i już.

Z ekonomicznego punktu widzenia bardzo zaoszczędzę na wyprawce. Choć znając siebie jedną czy dwie rzeczy kupię – “Bo takie ładne i na promocji…”.

A jak różnią się obie ciąże? W pierwszej nie miałam w ogóle mdłości, gdzie w drugiej trzymały mnie do 14 tc. Aktualnie boję się za bardzo przytyć, bo startowałam też z wyższą wagą. Stąd też moje plany po porodzie – aktywność fizyczna. Chyba Ewka Chodakowska pójdzie w ruch. 😉
W drugiej ciąży pojawił się jakiś krwiak, który się wchłonął, w pierwszej miałam niewielką cystę na jajniku ( wchłonęła się ). W drugiej muszę brać leki na tarczycę. W pierwszej nic poza suplementami witaminowymi.
W pierwszej ciąży nawiedziło mnie zapalenie dróg moczowych, w drugiej ( odpukać ) puki co – nie.  Z Jaśkiem siedzimy w domku już kawał czasu, z Adaśkiem na zwolnienie poszłam dopiero pod koniec siódmego miesiąca  przez to zakażenie – gdyby nie to, pewnie pracowałabym do oporu.

Pierwszy poród był przez cesarskie cięcie. A drugi, jaki będzie? Nie mam pojęcia. Moja gin wystawi mi skierowanie na ponowną cc, ale Jasiek może zdecydować się na wcześniejsze pojawienie na tym świecie. Mam jedynie nadzieję, że rozwiązanie będzie szczęśliwe dla nas obojga. I chciałabym, podobnie jak przy Adasiu, karmić piersią. Jak długo? Aż sam się odstawi. Tak najmniej będzie się stresował.

Czym się jeszcze różnią te ciąże? W pierwszej kwitłam i czas leciał bardzo szybko. Teraz czuję się ociężała i brzydka. Czas ciągnie się niemiłosiernie. Może to po prostu z racji wieku? Cztery lata różnicy.

Czas pokaże, jak się ta ciąża zakończy. Szczerze, chciałabym mieć to już za sobą. Trzymać tego okruszka w rękach.

 

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin