Co robi jesieniara? Za co lubię jesień? TOP 5

with Brak komentarzy

Jesień w pełni. A co najważniejsze – ciepła jesień. Co prawda trochę popadało ostatnio, ale… ogólnie nastał czas, który lubię najbardziej. Jestem typową jesieniarą, ale pewnie dlatego, że mam wiele cech introwertycznych.

Niektórzy mogą uważać tą porę roku za smutną, bo przecież nawet mówi się o “jesieni życia” i wszystko wkoło jednak “obumiera”, prawda? Dla mnie jest piękna w barwy, zapach, przyjemne temperatury i ulubione rodzaje spędzania czasu.

Jesień pokazuje nam jedynie, że jest czas wzrastania i wyciszania. A ten drugi stan jest dla mnie dużo bardziej naturalny. Zwłaszcza to, co pokazuję na zewnątrz, poprzez moje zachowanie i aktywności. A co w głowie? Tam jest ciągłe lato – niespożyta energia i ruch.

Gdy nastaje jesień…

Gdy zaczyna się jesień, to zawsze mam nadzieję, że będzie więcej słonecznych dni. Co wcale nie oznacza, że potrzebuję 25 st. na zewnątrz 😂. Lubię dni, gdy świeci słońce, ale jest na tyle chłodno, że można ubrać (w końcu!) swój ulubiony sweter.

Kiedy pogoda zachęca do tego, warto spacerować. Nie ma nic bardziej przyjemnego niż szelest liści pod stopami. Może się to wydać dziwne, ale jest naprawdę wiele rzeczy, które można roić podczas spacerów.

Po nieciekawej wiośnie, gdy zostaliśmy zobligowani do pozostawania w domach jak najczęściej i lekkiego rozprężenia w lecie… możemy zacząć się cieszyć z jesieni. I korzystaj, bo może się okazać, że powrót do lockdown-u znowu nas czeka.

1. Spacery

Tak! Jestem team spacerowy, chodziarzy, czy też inne nazwy wskazujące na… poruszanie się na własnych nogach, gdzie oczy poniosą.
Bardzo wiele osób dziwi się, że nie mam samochodu. BA! Że nie czuję potrzeby jego posiadania! Wszędzie, gdzie chcę się dostać, mogę zajść po nogach, a gdzieś dalej? Komunikacja miejska nadal istnieje, a pociągami uwielbiam podróżować.

Jak spacery to gdzie? Mam to szczęście, że mieszkamy rzut beretem od parku. Nie jest może zbyt wielki, ale jak najbardziej przez godzinkę można sobie spacerować. Czy spacery są nudne? Absolutnie! Dementuję takie twierdzenie.

Dawno już zauważyłam, że to czy coś jest nudne lub interesujące zależy przede wszystkim od naszego nastawienia. Jeśli myślimy o czymś, że jest nudne… takie będzie! Sztuka uważności może zamienić zwykły spacer po miejskim parku w najbardziej ekscytującą wyprawę i to jeszcze codziennie!

Otwórz swoje zmysły na piękno przyrody. Słyszysz trel ptaków? Szelest liści, dotyk promieni słonecznych na twarzy, specyficzny zapach ściółki, wilgotnej trawy po mgle… Barwy od słonecznej żółci przez krwistą czerwień do głębokiego brązu… Wiesz, o czym piszę? Zatrzymaj się i chłoń jesień każdym zmysłem.
Spacer ma to do siebie, że nie powinien mieć celu, a być chwilą wytchnienia i relaksu dla skołatanego umysłu.

2. Herbatki

Sezon na herbatki wszelakiego rodzaju uważam za otwarty. Wszelkie rozgrzewające mikstury, cytrynki, miodek, napary z imbiru i kurkumy… Uwielbiam.

Nie ma nic bardziej przyjemnego niż aromatyczny napar w miłym towarzystwie. Kawa jest zawsze genialna, ale na klimatyczny wieczór herbata jaśminowa. Dlaczego nie?

Jeden z moich ulubionych rytuałów jesiennych jest właśnie możliwość zatopienia się w dobrej, wciągającej lekturze i popijanie aromatycznej herbatki. Kiedy już dzieciaki zasypiają, a Pan Mąż akurat ma “nocki” lub “drugie zmiany” – mogę w pełni pogrążyć się w tej wyjątkowej chwili. Nic więcej nie jest potrzebne!

3. Dynie

No oczywiście, że październik, więc sezon na dynie w pełni. Koniecznie trzeba zrobić zapasik. Teraz dynie są najlepsze – dlatego mrozimy i przetwarzamy. Musy dyniowe i dyniowe latte? Dlaczego nie? Spróbujcie również ciasto dyniowe.

Mam wrażenie, że to bardzo niedoceniane warzywo, a ma w sobie tyle dobroci! Mikroelementy i witaminy, a do tego specyficzny smak i zapach tak pięknie współgrający z korzennymi przyprawami!.

Próbowaliście kiedyś owsianki z dynią? Nie? Koniecznie wypróbuj! Owsiankę robi się na wytrawnie, dodaje przyprawę do piernika i… mus dyniowy. Pycha!

4. Koce, kocyki…

Zawsze, kiedy spada temperatura na zewnątrz, wyciągamy koce. Nie ma nic lepszego niż “zakopanie się” w kocach i spędzenie w takim stanie dłuższych chwil.
Jak na razie nadal jest ciepło, więc nie mam możliwości tak przyjemnej aranżacji w pracy. Całe szczęście, że pracuję zdalnie i oznacza to dla mnie jedynie laptop pod ręką. Mogę się rozgościć na kanapie lub łóżku i nieśpiesznie podążać do przodu z kolejnym i kolejnym zadaniem.

Kiedy nastaje ten chłodniejszy czas, mam wrażenie, że zwiększa się również moja motywacja do nauki. Dużo przyjemniej i szybciej nabywam kolejne umiejętności i rozkminiam zawiłości kodu.

5. I …seriale

Niewiele oglądam przez cały rok. Nie czuję jakieś większej ochoty na zgłębianie, co się dzieje na świecie. Wychodzę z założenia, że to o czym muszę się dowiedzieć, w końcu do mnie dotrze tą lub inną drogą.
Nie jestem fanką kina, mimo wszystko wolę książki. Za serialami również szczególnie nie przepadam, ale … co roku, dziwnym trafem, na jesieni wykupuję dostęp do Netflix-a! 😂. Zawsze znajdę parę seriali, które mnie zainteresują i wciągną. To wtedy następuje moja malutka zdrada i dzielę wolny czas na książki i seriale…


To tylko pięciu rzeczy, które są u mnie obecne, kiedy zawita do nas jesień. Pozwalam im rozgościć się na całego. Kiedy już zaczną się te deszczowe dni, zaczynam się przeistaczać w typowego introwertyka i odcinam się maksymalnie od “ludzkiego szumu”. Zostawiam sobie tylko bodźce, nad którymi mam kontrole. Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego jak przesyt interakcji… Przynajmniej dla mnie. Nadmiar wrażeń sprawia, że bardzo długo muszę później się regenerować. Ale coś za coś! Intensywne spotkania, które uwielbiam, nie zdarzają się codziennie. Całe szczęście! A po tak intensywnym dniu można się zakopać w kocyk i udawać, że nas nie ma😂.


Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin