Bierny kołek

with Brak komentarzy

Maj u mnie był wyjątkowo edukacyjny. Zapisałam się na parę webinarów, przeczytałam huk książek (nie zawsze poradnikowych, raczej “rozrywkowych”). Co jeszcze? Kupiłam jeden kurs. I sporo nowinek programistycznych też testowałam. 😉
Maj był pod tym względem intensywny.  Ale, cóż zrobić jak kolejne matury mnie tak natchnęły.

Zaczniemy od mojej miłości (jednej z kilku) – książek. Pozycji było aż siedem.

Poradnikowe:

  • Joanna Wrycza-Bekier “Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy?” – jedynie co mogę napisać obecnie, to to, że nadal niewiele umie i muszę do tej książki co jakiś czas wracać…
  • Marie Kondo “Magia sprzątania” – tak ja wiem, że ta książka robiła furorę szmat czasu temu… było mi jakoś nie po drodze z tą książką. Na pewno otworzyła mi na parę spraw oczy… między innymi zmieniłam sposób układania ubrań w szafie. Rzeczywiście jest jakby bardziej przejrzyście, a co za tym idzie, wyciągam też ubrania, w których dawno nie chodziłam. Zazwyczaj była to pierwsza z brzegu rzecz, a teraz faktycznie wyciągam całkiem zapomniane.
  • Karolina Cwalina “Wszystko zaczyna się w głowie” – szczerze, zazwyczaj nie przepadam za takimi książkami, ale Karolina robi dobrą robotę. Za przeproszeniem nie wali farmazonów i innych sloganów. Mówi, jak jest i jak to zmienić, jeśli tego chcemy. Planuję cały post o tej książce, chcę Wam pokazać, dokładnie co według mnie przyda się każdemu.

“Rozrywkowe” – odświeżam sobie serię Małgorzaty Musierowicz. Ok, teraz jest czas na śmiech! Hahaha! Ale dlaczego nie? Może jeszcze przypomnę sobie całą serię “Ani z Zielonego Wzgórza”? Kto wie?

  •  “Małomówny i rodzina”
  • “Szósta klepka”
  • “Kłamczucha”
  •  Paula Hawkins “Zapisane w wodzie” – tak książka w sumie nie bardzo mnie porwała. Nie umiałam się wczuć … jakaś tak na wyrost obwołana bestsellerem.

Co za kurs kupiłam? Od Oli Budzyńskiej. Słucham jej #kawazbudzyńską na funpage Pani Swojego Czasu. Zapraszam co poniedziałek o 10:00 (są powtórki i zapis na stronie bloga Oli). Kobieta jest o tyle nieziemska, że ładuje pozytywną energią od samego rana i to w poniedziałek. Jeśli wpadniecie do niej pierwszy raz, to się nie przestraszcie… ona tak ma.
Co do kursu – Mama ma czas. Wskakujcie na stronę i poczytajcie. Link Mama ma czas. Sądziłam, że nie jest mi coś takiego potrzebne, ale lepiej wiedzieć za dużo niż za mało. O czym to jest? O Organizacji czasu w rodzinie. Jak zrobić, aby dzieciaki bardziej były samodzielne itp. Dodatkowo jest cały moduł traktujący o Pozytywnej Dyscyplinie. Nie wiesz, o co chodzi? Tu jest strona o tym. Asię Baranowską znam (wirtualnie) już jakiś czas przez ich funpage Pozytywna Dyscyplina. Posłuchajcie ich live`ów. Oczywiście, jeśli macie dzieci, to zrozumiecie, w czym rzecz. Jeśli jeszcze ich nie posiadacie, to rozwieją się pewne błędne wyobrażenia na ten temat. Zapraszam do odwiedzenia obu pań.


Jeśli chodzi o programistyczne aplikacje i kursy ….to o tym napiszę w poście p.t. “Raport 4(?)” Bo jest tego troszeczkę więcej. 😉


I przechodzimy do webinarów. W sumie to dwa z nich zapadły mi dosyć bardzo w pamięci. Jedna NOWA osóbka i jeden stary wyjadacz. Ha! Zestawienie niezłe.

Dorota Filipiuk.jej kanał na YT. O czym dziewczyna gada? O tym, jak się uczyć na przykład. Odsyłam Was do jej filmików oraz do jej strony o tu. Rozwój osobisty to jej konik. Ja byłam na webinarze o tym, jak więcej zapamiętywać z czytanego tekstu. Dla chętnych przygotowałam wizualną notatkę z tego webinaru – do ściągnięcia o tu:

.

Jason Hunt alias Tomek Tomczyk alias Kominek –  jego strona o tu – jakby ktoś tego pana nie znał (w co wątpię, bo robi internety szmat czasu) Jego webinar p.t. “13 błędów, które popełniasz będąc blogerem”. Hmmm co mam powiedzieć, muszę trochę pozmieniać na blogu. 😉 Otwarłam oczy na kilka spraw i trzeba działać, a nie być “biernym kołkiem”. Tyle na temat….

Sporo się działo rozwojowego, prawda?


Zachęcam Was do odwiedzenia przytoczonych miejsc w sieci…

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin