celuj w kurs lub kurs na cel…

with Brak komentarzy

Przechodzimy do kolejnego kursu, który może Cię zainteresować. To kolejny kurs od Oli Budzyńskiej – “Kurs na cel”, czyli nauka planowania i realizowania swoich celów.
Żeby nie było, ten kurs nadal czeka na mnie, ciągle coś jest innego do ogarnięcia i popchnięcia do przodu …
Zważywszy, że pochłonęłam bardzo szybko Oli #kursoksiążkę “Cele i planowanie”, to ten kurs będzie nijakim uzupełnieniem lub nawet powtórką tego, co już wiem.

od czego zacząć?

Tak, jak wspomniałam wyżej, kursu nie przerobiłam jeszcze. Ale pierwszy krok (co by nie odkładać realizacji kursu) – wydrukowałam checklistę z modułami 😀

Od czego zacząć? Od tego, co ja zrobiłam – wydrukuj chceklistę! Wtedy będziesz mogła na bieżąco odhaczać wszystkie przerobione moduły oraz zapoznanie się z wszystkimi dodatkami. A wierz mi, tych dodatkowych materiałów w każdym module jest wiele.

O czym usłyszysz w tym kursie? O planowaniu i realizowaniu celów! 😂 A tak serio, to chodzi nie tylko o samo realizowanie lub planowanie…
Ola zaczyna od podstaw, czyli wytyczanie celów. Bez tego nie ma co planować, no bo cóż masz planować i realizować, jeśli nie masz celu.

Modułów w sumie jest siedem i każdy jest ważny. A co jest kluczowe – trzeba je przepracowywać po kolei. Jeden wynika z poprzedniego. Nie przeskakujemy, bo to nie ma sensu.
Co jeszcze jest przy tym kursie – nie gonimy się. Nie ma sensu realizowanie tego kursu w jeden dzień. Niewiele z tego wyciągniesz, jedynie zużyjesz swój czas i … tyle.

Dlatego lepiej się nie śpieszyć, wykonywać każde ćwiczenie (!). A znajdziesz je w każdym module.
Kiedy przerabiałam #kursoksiążkę to okazało się, że zdecydowanie wolę działać swoim tempem. Czasem nad jakimś tematem musiałam posiedzieć nawet kilka dni, a nawet tydzień!

Co rekomenduję, to zapisanie sobie ile czasu i kiedy będziesz pracować nad kursem. Z #kursoksiążką pracowałam w ten sposób, że ustawiałam sobie timer i przypomnienie w telefonie.

Timer odmierzał 30 minut w pełnym skupieniu na przerabianiu #kursoksiążki, a przypomnienie na telefonie codziennie monitorowało, czy już dziś odhaczyłam mój czas z Budzyńską. Takie działanie sprawdziło mi się rewelacyjnie, bo codziennie pracowałam, systematycznie i z łatwością mogłam przepracowywać wszystko w głowie.

co będzie najciekawsze

Chcesz wiedzieć, co znajdziesz w kursie? Jasna sprawa, że napiszę😀. Większość tematów związanych z planowaniem, zarządzaniem sobą w czasie, realizacją celów, produktywnością … i wiele innych, bardzo mnie interesują. Wręcz czasami mam przesyt. Wtedy czytam jakiś kryminał lub inną powieść beletrystyczną. Tak, aby móc z czystą głową wrócić do rozwojowych.

Tak, jak wspomniałam wyżej, kurs zaczyna się od wprowadzenia, jak wytyczać i realizować cele. Właśnie tu można się dowiedzieć, dlaczego realizacja dotychczas nam nie wychodziła lub wychodziła nie do końca tak, jak chciałaś. Przemyślenia na temat swoich standardowych zachować, naszych takich podstawowych strategii, które wcale nie muszą być właściwe.

Kolejny moduł to bardzo miłe zagadnienie związane z szukanie swojego celu. Co tu znajdziesz? Poza standardowym audio Oli, super dodatkowe materiały:

  • jak odkryć swoje mocne strony,
  • pytania, które pomagają odnaleźć cel,
  • wartości, którymi się kierujesz,
  • lista talentów.

I co? Już drugi moduł i tyle dobra, prawda? A w kolejnym znajdziesz zagadnienia dotyczące motywacji. Później mamy definiowanie i ustalanie celów. Czy to co chcesz osiągnąć, to te osławione przerażające cele? Mówi się, że cele ambitne powinny nas przerażać. Jak dla mnie każdy cel związany z dziedziną, która jest dla mnie mega nowością, są przerażające, więc i ambitne 😀. Dla otoczenia mogą wydawać się absolutnie łatwiznami.

I dla mnie najbardziej interesujący moduł: tworzenie planu działania. Uwielbiam rozbijać wszystko na czynniki pierwsze. Harmonogramy i plany działania mają dla mnie wartość talizmanu. Może to zabawne, ale z planem, gdy wiem, co mnie czeka (nawet jeśli tego czegoś muszę się najpierw nauczyć) czuję się pewniej. Oswajam ten strach przed ogromnym wysiłkiem, jaki jest nauczenie się czegoś nowego i zrealizowanie (dla mnie ambitnego) celu.

Co jeszcze jest w kursie? Jak realizować te wszystkie zadania, które nas przybliżają do realizacji jakiegoś celu. I chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy – jak je wprowadzić w swój plan dnia. Kiedy działać, aby było to działanie efektywne, produktywne? Tu warto przyjrzeć się “Krzywej efektywności dobowej”. Z pewnością słyszałaś o chronotypach ludzi. Jeśli nie, to polecam Ci książkę „Potęga kiedy”  autorstwa dr. Brous.

I w ostatnim module dowiesz się o czymś, o czym wszyscy zapominają, a jest mega ważne! Monitorowanie i ocenianie co działa, a co nie. Kiedy monitorować? Jak? I kiedy robić podsumowania z oceną swoich działań? To wszystko dowiesz się z ostatniego modułu.
Osobiście preferuję monitorowanie na bieżąco, a podsumowania robię przynajmniej raz na miesiąc. Wtedy mam możliwość wprowadzenia od razu poprawek w swoje działania i zmodyfikowanie zadań.


Ok, myślę , że choć trochę zainteresowałam Cię tym kursem. Jeśli masz problem z dowiezieniem celu do końca, zdecydowanie polecam ten kurs. Z tego, co już wiem z #kursoksiążki, ten kurs będzie mocniejszym pogłębieniem jej. Dlatego już ściągnęłam z półki #kursoksiążkę i będę lecieć z modułami … Mój cel – realizacja (odkładanego chyba od grudnia zeszłego roku) kursu.
Zerknij do sklepu Oli – znajdziesz tam nie tylko kursy online, ale też przecudowne plannery, książki, artykuły piśmiennicze i … kawę 😍☕. >>>TUTAJ

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin