Planowanie biznesu, nauki i macierzyństwa

with Brak komentarzy

Dzisiejsze społeczeństwo nakłada na nas jako kobiety wiele różnych, czasem całkiem sprzecznych ról, jakie mamy pełnić. I co najciekawsze musimy we wszystkim być perfekcyjne zawsze. To rodzi w nas stres i frustracje. Czasem warto poukładać te rzeczy po swojemu i wybrać co dla nas liczy się najbardziej. Bez oglądania się na innych.

mój sposób

Każdy, kto mnie zna, wie, że lubię mieć wszystko jasno określone i zaplanowane w miarę możliwości. Oczywiście zdarzają się nieprzewidziane zdarzania. Ostatnio takim czynnikiem burzącym zaplanowany porządek jest najmłodszy członek mojej rodziny.

Z tym trzeba się pogodzić i działać według własnej przemyślanej strategii, a nie próbować robić wszystko, co innym wydaje się, że musimy.

Jestem mamą, blogerką i wirtualną asystentką. Dodatkowo jestem żoną, kochanką. Poszukującą własnego rozwoju i … wiele przeróżnych rzeczy, a najważniejszą z nich jest właściwy sposób.

Sposób, aby zaplanować to, co dla mnie jest najistotniejsze.

jak planuję

W zalewie wszystkich zadań do wykonania musimy znaleźć jakiś system, aby nie pogubić się w tym wszystkim. Kiedyś już pisałam, że lubię zapisywać ważne terminy w kalendarzu Google i ten sposób u mnie się nigdy nie zmieni na pewno. Dlaczego? Przypominajki!

Wszystkie zajęcia dodatkowe starszaka, terapie i wizyty u specjalistów zapisane są na Google właśnie dlatego, aby przychodziły do mnie powiadomienia.

Od kiedy borykam się z Hashi często zdarza mi się o czymś zapomnieć, takie monity na komórce to dla mnie zbawienie. Tym bardziej że chyba wszystkich już przyzwyczaiłam do tego, że trzymam rękę na pulsie. Szczerze, bez tego bym zginęła.

A inne rzeczy? Lubię papier. Jednak zapisywanie ręczne poszczególnych zadań w plannerze uruchamia jakąś cząstkę w mózgu i od razu widzi się spodziewany efekt (skutek) bardziej wyraźnie.

rzeczy biznesowe

Może Cię to rozśmieszy, ale mam kilka notesów do zapisywania zadań związanych z moją obecnością w sieci.
Jeden planner jest ogólny. Tam zapisuję wszystkie najważniejsze zadania związane z trzema obszarami: blogiem prywatnym, moim biznesem online #prostybiznes i z pracą jako wirtualna asystentka.

Później każdy z tych obszarów ma własny notatnik. To ważne, bo czasem są istotne informacje dla klientów, których obsługuję, a mogą one zginąć w natłoku wszystkich innych zadań.

Porządek w tych zapiskach to gwarancja dobrej obsługi i minimalizowanie możliwych błędów lub pomyłek. Poza wersją analogową, zadania klientów są rozpisane w trzech programach do zarządzania projektami: Trello, Asana i ICProject. Tak się złożyło, że mogę poćwiczyć na tych trzech aplikacjach najproduktywniejsze działania.

Wszystkie moje działania zawsze sobie rozpisuję w poszczególnych notatnikach. To, co mam przemyślane i zapisane, jakoś nabiera bardziej realnych kształtów.

rzeczy rozwojowe

Te moje rozpiski sesji nauki! Tak mam porozpisywane to wszystko. Dlaczego? Wtedy widzę progres. Każdy odhaczony moduł lub lekcja działają na mnie motywująco. To takie moje małe nagrody. I co najważniejsze, ustalam sobie zawsze, aby nawet malutką rzecz się w danym obszarze nauczyć, poznać. W ten sposób nie mam poczucia marnowania czasu.

Gdzie to zapisuję? Używam ogólnego plannera i moich tackerów celu, które drukuję i wpinam do segregatora.
Ta mam również listę przeczytanych książek.

[optinform]

rzeczy prywatne

Jak już wiesz wolę wszystkie terminy mieć w powiadomieniach. Poza tym ręcznie (w komputerze lub na papierze) planuję: posiłki, wakacje, zakupy sezonowe tj. buty, kurtki zimowe itp. 😉.

Coś jeszcze? Z pewnością znalazłoby się jeszcze dużo rzeczy do zaplanowania, ale nie robię tego. Jest kilka spraw, które są odgórnie, wspólnie ustalone i tego się trzymamy. Nie muszę tego zapisywać, bo … wyrobił się we mnie już nawyk robienia tych konkretnych rzeczy.


A ty czego używasz do planowania? Czy planujesz? Jakie masz metody, sposoby?

Co wybierasz?

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin