W urzędzie….

with Brak komentarzy

Wczoraj miałam bliskie spotkania trzeciego stopnia z urzędowym ” betonem”.
Chciałam się zarejestrować jako bezrobotna. I spotkała mnie za to kara.
Bo świadectwo pracy sprzed siedmiu lat jest nie takie jak trzeba…ale no ona nie wie czy zdąży mnie zarejestrować w ciagu 30 minut (!??!!); a tak w ogóle to pracy nie ma; a to byłam na urlopie macierzyńskim(!?).
I tekst roku: “Czy jestem zainteresowana pracą za granicą?” – poprostu brak słów. Zatkało mnie. Dopiero po 5 minutach pomyślałam sobie ( bo mimo wszystko jestem dobrze wychwana i nie bluzgam publicznie i na głos): ” Babo czy cię popie@#$%&~ ( się ci coś pomyliło) ? Jasne zabieram roczne dziecko i jadę podcierać starym Niemcom tyłki!”
Z urzędu wyszłam wściekła… a tylko ( a może aż ) chciałam dostać ten marny zasiłek ( bo mi się należy, bo pracuję od prawie 13 lat i zapracowałam na to… bo nigdy nie korzystałam z zasiłków, więc co?… inni całymi latami wyłudzaja,a ja chcę to co mi się należy!) i mieć w razie co ubezpieczenie…
Ten urząd ( pracy lub kto jak woli rejestracji bezrobotnych) zasiedlony jest przez persony lubujace się w wywyższaniu siebie, a tym dobitniej poniżaniu innych. Urzędniczka, z którą miałam wątpliwą przyjemność, gdyby pracowała nie w administracji, ale w innym biurze ; wyleciałaby na zbity p@#k ( twarz) za takie traktowanie petentów oraz braki w kompetencjach ( pisanie na kompie 2 ( słownie: dwoma) paluszkami woła o pomstę do nieba). Wyjaśnia to dylemat dotyczący czasu rejestracji.
Efekt całego zdarzenia jest taki, że do 4 marca muszę wszystko donieść…. i znów się zdenerwuję 🙂

Na poprawę humoru zakupiłam sobie kalendarz w Empiku za całe 10 zł ( cena sprzed promocji – 39,99 !)

W załaczeniu zdjęcie 🙂

Znamienny napis 🙂

p.s. jeśli pojawiły się jakieś błędy ort./styl., to bardzo przepraszam, gdyż nadal trzymają mnie nerwy jak sobie przypomnę tą wizytę w urzędzie. 🙂

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin