Statystyka czytania Styczeń

with Brak komentarzy
Ilość przeczytanych pozycji: 7
Ilość cm / ilość stron  : 18,244 cm / 2901 stron
Spis tytułów:
Notatki robione na gorąco.. 🙂 i spontanicznie.
1. Samuell Beckett ” Sen o kobietach pięknych i takich sobie ” s.322
Pierwsza powieść pisarza. Zakręcona ; nie odstępujaca od wszystkich sfer życia, w tym seksualności. Opisująca zawiłości relacji damsko-męskie. Wszystko to opierające się na ramach kulturowych lat 20-
30-tych XX w. Pewnych schematów nie złamał, lecz samo pojawienie się obcojęzycznych wstawek wskazuje na chęć wyrzucenia z siebie wszystkiego co się nazbierało w umyśle.
2. Camilla Läckberg “Kamieniarz” s.533
Kolejna część serii. Ukazuje jak jeden człowiek może zniszczyć życie innych. A w tle dzieciobójstwo i zabójstwa mężów. Kradzież dziecka i znęcanie się nad nim psychicznie. Zakaz dawania czułości i uwagi dziecko odbiera jako karę za to, że nie jest doskonałe. Prowadzi to do smutnego końca.
3. Camilla Läckberg “Syrenka” s.488
Choroba psychiczna(schizofrenia) wynikiem wyrzutów sumienia. Sierota sprawcą złych rzeczy, które przytrafiaja się przybranej siostrze. Zimny wychów. Śmierć biologicznej matki i czuwanie przy jej zwłokach przez tydzień. Pierwsza trauma, która otwiera ciag zdarzeń. Scena końcowa-pijany kierowca wjeżdża w samochód dwóch ciężarnych kobiet.
4. Mari Jungstedt “Sielskie lato” s.350
Przeszłość zawsze nas dopada, gdy najmniej się spodziewamy. Śmierć przypadkowego turysty nie zapowiada tak tragicznej historii. Knutas znów staje na wysokości zadania. Komisarz rozwikłuje zagadkę bezbłędnie, choć to Karin wpada na kluczowy trop.
5. Camilla Läckberg ” Latarnik”, s. 493
Tragiczna opowieść rodzinna. Jak bardzo trzeba się starać by tworzyć rodzinę bez toksycznych relacji. Jak wielką trauma dla matki jest zabicie własnego dziecka… oraz jaki jest świat obok nas, lecz niedostrzegalny dla oczu. Świat w innym wymiarze,wpływający na nasze poczynania. Śmierć dziecka zawsze jest tragedią i trauma dla rodziców, niezależnie z czyjej ręki ono ginie.
6. Dorota Terakowska ” Ono” ,s.471
Jak ważna jest rozmowa w życiu. Ile może nas nauczyć uważne życie. Potwierdzenie tezy, że człowiek potrafi dojrzeć i powiedzieć ” kocham ” bez żadnych warunków. Jak ważne jest wychowanie dziecka, a nie tylko jego posiadanie.
7. Katarzyna Leżańska ” Ależ Marianno!”, s. 244
Pisarka polecona przez Olę( przyjaciółka). Książka tzw.” Ku pocieszeniu serc”. Lekka, zabawna, pozytywna opowieść o kobiecie i mężczyźnie na zakręcie życiowym. Oczywiście wszystko kończy się ” happy endem”.
Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin