Statystyka czytania październik

with Brak komentarzy

Trochę spóźniony post z podsumowaniem książkowym. Ale to spowodowane jest jakąś wewnętrzną niemocą…
Dziś Wszystkich Świętych. Miał być post na ten temat, ale  ( z przerażeniem ) odkryłam, iż brakuje statystyki na koniec miesiąca. Nadrabiam to nie dopatrzenie.

Zestawienie października wygląda tak:

  • Ilość przeczytanych pozycji: 6
  • Ilość przeczytanych stron: 2232
  • Ilość przeczytanych centymetrów: 13,95.

1.Mariola Zaczyńska, ” Gonić króliczka”, s. 246

Bardzo zabawna książka o debiutującej pisarce, kiksach splotu okoliczności, zemście na facetach i …tak, tak …nowej miłości.:-)
Lekka i przyjemna lektura.

2.Ewa Zalewska,” Ja tu jeszcze wrócę!”, s. 317

Bardzo ciekawy obrazek dotyczący zarządzania dzisiejszych firm ( większości ). Zaczynając pracę dajemy z siebie wszystko…do momentu, gdy prezes zaczyna szastać kasą i nie wystarcza jej na wypłaty. Ale opowieść kończy się optymistycznie. Firma ( a co za tym idzie miejsca pracy ) zostaje odratowana, a pani prezes zwolniona. Na odchodnym wypowiada właśnie te znamienne słowa z tytułu. Niby groźba, niby obietnica…

3.Antoinette van Heugten, ” Dotknąć prawdy”, s. 474

Przejmująca powieść o relacji matka-dziecko i bardzo groźnej chorobie psychicznej, której konsekwencją są zgony dzieci. Ciekawie brzmi? Nie piszę już nic więcej, bo bym zdradziła całość. Jest zbrodnia i jest tak jakby kara…Polecam.

4.Camilla Ceder, ” Śmiertelny chłód”, s.546

Uwielbiam skandynawskie kryminały. To jeden z nich , z ich klimatem, prostą historią. Jest trup, a nawet trzy trupy. Jest tajemnica sprzed lat. Zemsta i chęć odkupienia nie zawinionych krzywd.  Jest też wołanie o miłość matki , o jej uwagę.

5. Maciej Maciejewski,”W piekle lepiej być nikim”, s.365

Polski kryminał z tajemniczym agentem / najemnikiem trzech wywiadów i policjantką-twardzielką. Ginie piękna kobieta. Zostaje znaleziona nad Wisłą ( oczywiście wszystko dzieje się w Warszawie – a jakby inaczej… ) naga i bez twarzy. Obok bezdomny – narkoman. Dodatkowo odbywa się w mieście szczyt G8 i działają antyglobaliści. Policjantka to bardzo nieprzyjemna kobieta za to z wynikami. Taka żeńska wersja Brudnego Harrego.

6. Tess Gerritden, ” Ścigana”, s. 284

No proszę…. obrażę teraz miłośników tej pisarki.
CO TO MA BYĆ?!?!
Oczekiwałam kryminału, a tu romans i to nawet z tych tutu…titi…i słodyczy i ….bleee…
Męczyłam tą książkę. Skończyłam ją czytać wczoraj o 23: 54 ( tak popatrzyłam na zegarek ). Chciałam ją skończyć jeszcze w październiku – udało się 🙂
Ale takie romansidło jest ponad moje siły…niestety poddaję się. Żegnam tą autorkę.

Posumowując.

Od początku roku przeczytałam 32 148 stron, co daje 138,5416 centymetrów.

Do końca wyzwania zostało 25,4622 cm ( czyli ok. 13 cm na miesiąc ).

*źródło foto. – http://pl.dreamstime.com/fotografia-royalty-free-jesień-książka-image15692457

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin