Statystyka czytania lipiec

with Brak komentarzy

Z racji urlopu niewiele udało mi się przeczytać w tym miesiącu.Uwaga! Biblofile! Bluźnierstwo! Lepiej spędzać czas z mężem i synkiem.( tj. na urlopie…:-) hihihi  ).

Źródło:http://www.podroze.pl/dzial/aktualnosci/licytuj-ksiazki-i-wspieraj-akcje-charytatywna-nie-/4145/ 

Liczba przeczytanych stron w tym miesiącu to : 1620, co daje jedynie 10,1249 cm.

1. Jo Nesbø, ” Upiory”, s. 427
Jak zwykle u Nesbø bardziej psychologiczny niż kryminalny opis zbrodni… Wszystko dzieje się w środowisku handlarzy narkotyków i narkomanów. Zawiłe niuanse życiowe, które doprowadzają do niechybnej tragedii. Wszystkie upiory pokazują się nam w trzech nurtach. Pierwszy nurt należy do Harry-ego Hole-a. Jego upiory to alkoholizm i każde zwłoki, które oczekują od niego interwencji…a wszystko to przekłada się na jego relacje w życiu osobistym. Czasami torpedują je, niszcząc więzi z miłością jego życia i z przybranym synem.
Drugi nut należy do ofiary. To postać również tragiczna i przekonana o swoim fatalizmie i determizmie….Jaki ojciec taki syn…
Trzeci nurt dzielony jest przez kilka postaci…policjant-palacz, początkujący zabójca na zlecenie, pilot narkoman -przemytnik i jeszcze kilku…
Nesbø oczywiście dopiero na ostatnich stronach odkrywa kim jest zabójca….

2. Kevin Lewis ,”Dzieciak”, s. 309
Czy można przezywciężyć złe dzieciństwo? Brak miłości najbliższych i brak bezpieczeństwa…. to chcemy przekazać dzieciom?
To prawdziwa historia dziecka, które “wychowywało się ” w dysfunkcyjnej “rodzinie”. Stawiam cudzysłów dlatego, iż w moim mniemaniu te słowa nie mają zastosowania w tej sytuacji…z resztą przekonacie się sami jeśli przeczytacie tą książkę, że mam rację.
To przestroga i apel do rodziców: dziecko dużo rozumie, a potrzebuje tak na prawdę poczucia, że jest kochane, bezpieczne i zauważane. Ignorowanie dziecka tak samo szkodliwe jest jaki jego bicie…
Dlatego Drogi Rodzicu…zastanów się dwa razy nim coś zrobisz czy powiesz…zastanów się jak traktujesz swoje dzieci…
Książka nie powala stylem, ani giętkością słowa…o nie… wręcz sprawia wrażenie wypracowania szkolnego…Ale to nie o to chodziło…
Mała książeczka, a daje dużo do przemyślenia…

3. Sophie Hannah ” Druga połowa żyje dalej”, s.490
Mroczna historia…ale to taki styl autorki.:-) Duszny klimat i pytania o wybaczenie…
Jest zabójstwo, którego nie było. Są związki międzyludzkie, które nie mogły zaistnieć. I wreszcie są zakamarki umysłu, które wolelibyśmy omijać.
Nie jest możliwe bardziej przejrzyście opisać tą ksiazke… Kto jeszcze tam jest? Ci co zawsze policjancji i ich prywatne problemy …na dokładkę, a co? Nie ma, że boli.

4. Leonard Rosen, ” Głosy chaosu”, s. 394
A gdyby istniało jedne równanie opisujące WSZYSTKO ? Cały świat ożywiony i nie ożywiony ?
Życie ludzkie i nasza rzeczywistość nie byłaby przypadkiem.
Nie, to nie jest książka o wyższej matematyce ani o teorii chaosu. To kryminał. Jest detektyw dotnięty tragedią rodzinną. A wszystko przez pracę, którą wykonuje. Terroryści, chciwi przywódcy, zbrodniarze wojenni….wszyscy oni powiązani ze sobą tajemniczą symetrią Natury. Jak opisać uczucia matematycznie?
Ból, nadzieja, poświęcenie…każdy przejaw postępowania ludzi można zapisać równaniem…Chaos tylko pozornie to układ nieuporządkowany… wszystko ma swoje reguły…

Suma dotyczas przeczytanych stron to : 16 040 str.
 W centymetrach przekroczłam setkę 🙂 ( 100, 3664 cm ).

Do końca zostało : 63, 6374 cm.
🙂

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin