Margines

with Brak komentarzy

Ostatnio myślałam dużo o tym jak zmieniło się moje życie codzienne, te zwykłe rzeczy wykonywane ciągle i systematycznie powtarzane dzień w dzień… Praca, dom, żłobek… i tak w kółko …Wszystko wyliczone co do minuty, co do sekundy, aby zdążyć na czas. Zawsze byłam zorganizowana, ale teraz to już czasem przesada i chciało by się wyrwać z tego kieratu terminów i odstępów czasowych.

Całe szczęście istnieje margines.
Mam wszędzie wprowadzone marginesy błędu. Dlaczego? Bo nigdy nie przewidzisz jak bardzo skomplikują Ci plan dnia inni ludzie! Właśnie tak – nie los , nie przypadek, ale właśnie działania innych ludzi.
W moim przypadku “margines” to czasoprzestrzeń, w której mogę dokonać korekty bieżących sytuacji. Gdyby nie to trudno by mi było zdążyć wszędzie na czas.
Jestem znana z tego, że się nie spóźniam. Gorzej – nie znoszę się spóźniać. Źle się z tym czuję, więc eliminuję czynniki powodujące spóźnienie. 
Z domu do żłobka mam 15 minut. W żłobku załatwiamy sprawę z Adasiem do 10 minut i znowu powrót do domu – 15 minut. W sumie 40 minut. Mały budzi się około 30 minut  czyli wstaje i przeciąga się na tapczanie, później dostaje swoje pierwsze “pierwsze śniadanie” – po cycu , przebieramy się i myjemy…by w końcu ubieramy buty i wychodzimy. Całość zajmuje nam około 30 minut. Czyli wstajemy godzinę przed wyjściem z domu.Wszystko wyliczone, ale ….czasami Adasiowi się nie chce i rozjeżdża nam się harmonogram. 

Ale, to również mam wliczone…spoko…
Co dla Was oznacza margines? Margines błędu przy badaniach naukowych, margines społeczny, tak po prostu margines w zeszytach i książkach… Z czym się Wam kojarzy? Jedno jest pewne – zawsze będzie oraz powinien być. 
W każdej sytuacji powinien być jakiś margines…tak jak w czasie jak i w przestrzeni. Zbyt często zapominamy, że nic nie jest stałe… nie można sztywno trzymać się zegarka. 
Aby nie umknęło nam to co najważniejsze. 
Aby spędzać czas z najbliższymi.
Właśnie tak. Z najbliższymi, a nie obok nich. 
Miło spędzonego weekendu życzę. Najlepiej z najbliższymi. 


źródło zdjęcia : http://demotywatory.pl/1954928/Margines/Margines

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin