18 miesiąc

with Brak komentarzy

Zdjęcie

Zastanawialiście się kiedyś, ile mieliście szczęścia,że urodziliście zdrowe dzieci??

Bardzo poruszył mnie ostatnio artykuł zamieszczony w gazecie wyborczej. Pod sam koniec musiałam ocierać łzy. A szerszy komentarz na jego temat znadziecie na moim G+ +GiaModern
Link do artykułu TU.

Pod jego wpływem zaczęłam rozmyślać jakie to szczęście, że Adaś mimo niełatwego przyjścia na świat jest zdrowy i rozwija się prawidłowo
Jesteście przesądni? Ja – nie, ale przed samym porodem znalazłam czterolistną koniczynkę. Czasami bawię się myślą, że dzięki niej wszystko się dobrze ułożyło….:-)

Za niedługo mały będzie miał półtora roku. Niektórzy fachowcy twierdzą,że to dużo ważniejszy moment w jego życiu niż skończony roczek ( więcej na temat rozwoju  półtoraroczniaka znajdziecie tutaj  ).
Dla mnie osobiście… te lecące miesiące niewiele znaczą… zwykłe cyferki i tyle! 
Wszyscy pytają co On już potrafi. Ja odpowiadam, że wiele. Dla mnie fakt, że wie jak dojść do ulubionego placu zabaw ( Serio! ) i wskazać na równie ulubioną huśtawkę, jest o wiele bardziej istotny niż na przykład liczba posiadanych ząbków ( notabene ma ich całkiem sporo ). A-cha! kolejny fakt, który był szeptem nieprzychylnie komentowany, a o którym pisałam tu: 15-ty-miesiac. Adaś chodzi! A raczej biega od jakiegoś miesiąca, więc niech się wszyscy wyp…ają! Co uwielbia ( poza piaskownicą i huśtawką )? – piłkę.
Umie rzucić piłką do mnie lub taty. Biega za nią i kopie w nią… robiąc przy tym masę hałasu. Co jeszcze? Gada, gada, gada… w swoim języku, ale również potrafi powiedzieć “cieci ” ( czyt. dzieci ) i pokazać na nie paluszkiem. Dużo pokazuje paluszkiem…najwięcej na jedzenie. “Żebrok” zawsze chce jeść to co my jemy, a najlepiej z naszych talerzy.
A jak jesteśmy przy temacie jedzenia to napiszę : tak nadal karmię Adasia piersią! Oczywiście nie tyle co jeszcze pół roku temu, bo jedynie tak dwa razy na dobę 🙂

P.s. Czterolistna koniczynka znaleziona dziś na spacerze. W czym tym razem będę miała szczęście??:-)

Znaleziona 27/07/2014

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin