☆☆Ho!Ho! CHRISMAS☆☆

with Brak komentarzy
Adaś u babci.

Kogo denerwuje reklama coca-coli z irytująco pięknie padającym śniegiem??? A sunący na łyżwach Kot zachwalający T-mobile???
No więc…śniegu nie ma i nie będzie na święta. A lodowisko też tylko kryte ( czytaj: nie u nas w mieście ). .:(

Z roku na rok coraz mniej czuć u mnie święta. A najgorsze jest to, że najchętniej ten czas spędziłabym z Panem Mężem i Maleństwem na kanapie… Chrismas….mery…chrismas… hohoho!

Zdołowałam Was? Oj, nie potrzebnie się przejmujecie. Tak nastroił mnie artykuł w gazetce Rossmanna. Wiecie, że coraz więcej ludzi nie chce na mus obchodzić świąt? Szczerze to ja nic nie czuję z tej magi co w dzieciństwie… szkoda…
Poza tym kilka rzeczy które się zdarzyły w święta ewidentnie działają na ich niekorzyść. 
Ach! A czerwona kartka w kalendarzu nie oznacza automatycznie, że mam się super, mega,” i nie wiem co jeszcze” cieszyć. Jako zatwardziała nonkonformistka czerwonym kartkom mówię: ” nie!”.

Dobra, dobra… wszyscy świętują, a ja co? Plan jest taki. NIE ROBIĘ NIC. Nie będę sprzątać jak wariatka całego mieszkania…jest przecież czysto ( mniej więcej 🙂 ). Wigilijny wieczór ( a raczej popołudnie ) w mamci ( tj. teściowej). Dlaczego nie u nas? Bo chciała, a ja nie będę się upierać jeśli ktoś chce za mnie coś zrobić. To takie rzadkie!
Jedynie sernik zrobię ( bo chcę ) i zupę dyniową ( bo nie tradycyjna! ).
A prezenty? Mały już dostał od jednej babci, a od drugiej też dostanie. 
Od nas dostał prezent już jakieś dwa tygodnie temu? Bo ciuchcia to najlepsze co może być…
A nie dawno jeszcze wpadła mi w oko książka w Biedronce – Szary domek. Bardzo fajna. Czytamy sobie ją przed zaśnięciem. Tak w ogóle wychodzę z założenia, że prezenty trzeba dawać kiedy czuje się potrzebę dawania, a nie kiedy WYPADA.


Adaś z prezentem od babci…garaż z windą i samochodzikami. Zgadnijcie z czym wczoraj chciał się kąpać….
Z złych wieści – moja Thosibka się poddała i jestem drugi tydzień bez laptopa. Dlatego posty też pojawiają się rzadko. Jest poddawana reanimacji, ale nadzieja, że z tego wyjdzie jest nikła. Tak więc rozglądam się za nowym. Marka Lenovo. 

Z dobrych wieści- we wigilię mam wolne! Hura! Całe cztery dni byczenia się. Będziemy czas spędzać razem. I to są święta. 
Bycie z rodziną razem.

Kochani życzę Wam, aby ten świąteczny czas spędzili w rodzinnym granie. Aby poczuć ciepło i radość z samego faktu bycia razem tu i teraz. Nieważne prezenty i jedzenie i sprzątanie…bylebyśmy zauważali siebie, byli razem, ale nie obok siebie. Życzę mile spędzonego czasu z rodziną. 🙂

Follow Danuta:

Blogująca mama dwóch chłopców. Ciągle ucząca się i poszukująca pomysłu na siebie. Obecnie pogłębiająca tajniki programowania.

Latest posts from

Zostaw komentarz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin